Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Światowy Dzień Krwiodawcy

Światowy Dzień Krwiodawcy fotolia.pl

Co roku 14 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Krwiodawcy. To wyjątkowe święto ma na celu wyrażenie wdzięczności wszystkim dawcom krwi za ich bezinteresowny gest ratowania życia. Jest to również okazja do podkreślenia znaczenia regularnego oddawania krwi oraz edukacji na temat jej nieocenionej roli w systemie opieki zdrowotnej.

Jak czytamy - Fundusze Europejskie ze środków Programu Infrastruktura i Środowisko wsparły 21 projektów Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Łączna wartość projektów to 327,3 mln zł, z czego wkład unijny wyniósł 250,6 mln zł.

Wsparcie polegało na zakupie:

  • wyposażenia medycznego, informatycznego,
  • wyposażenia laboratoriów,
  • pojazdów do transportu krwi,
  • samochodów do akcji terenowych, a także pracach budowlanych i remontowych budynków Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, które polegały m.in. na dostosowaniu pomieszczeń do potrzeb ich działalności.

Te i wiele innych działań wykonanych w projektach, na rzecz jednostek publicznej służby krwi, przyczyniły się do zwiększenia bezpieczeństwa pobierania i przetwarzania krwi. Tym samym zwiększyły komfort dla osób oddających krew. Wzmocniła się wydolność systemu reagowania w warunkach kryzysowych oraz ciągłość świadczenia usług w dziedzinie krwiodawstwa i krwiolecznictwa.

Źródło: funduszeeuropejskie.gov.pl

Czw., 13 Czrw. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Sekuła