Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nowa platforma informacyjno-edukacyjna dla pacjentów

Nowa platforma informacyjno-edukacyjna dla pacjentów fotolia.pl

Rzecznik Praw Pacjenta, informuje o uruchomieniu platformy informacyjno-edukacyjnej nawigatorpacjenta.rpp.gov.pl. Nawigator Pacjenta ułatwi zrozumienie funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej oraz praw pacjenta, poznać będzie można również praktyczne porady dotyczące profilaktyki zdrowotnej.

Nawigator Pacjenta to publikacja, która powstała przy współpracy Rzecznika Paw Pacjenta z Polskim Towarzystwem Medycyny Rodzinnej. Poradnik cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego stworzono stronę internetową, aby jeszcze bardziej ułatwić dostęp do zawartych w nim informacji.

Nie wiesz do jakiego specjalisty możesz pójść bez skierowania? Gdzie uzyskać pomoc gdy zachorujesz w weekend? Co to jest opieka koordynowana? Kim jest opiekun faktyczny? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdują się na nawigatorpacjenta.rpp.gov.pl. Informacje, tam zamieszczone, pomogą szybko i efektywnie uzyskać pomoc. Dzięki nim pacjenci będą bardziej świadomi swoich praw i możliwości, jakie daje system ochrony zdrowia, a także swoich obowiązków. Tym samym staną się bardziej aktywnymi uczestnikami procesu leczenia.

Nawigator Pacjenta jest podzielony na zakresy tematyczne, które ułatwią szybkie dotarcie bezpośrednio do interesujących zagadnień. Jest opracowany w formie pytań i odpowiedzi, które bardzo często pojawiają się w różnych sytuacjach związanych z korzystaniem z systemu opieki zdrowotnej. W prosty i jasny sposób wyjaśnia skomplikowane kwestie. Z łatwością znaleźć można interesujący obszar, bądź rozwiązanie problemu.

Można również skorzystać z wyszukiwarki, żeby jeszcze precyzyjniej dotrzeć do poszukiwanej informacji.

Dlaczego NawigatorPacjenta.rpp.gov.pl?

Edukacja: Pomoc pacjentom w zdobyciu wiedzy na temat funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej oraz  zrozumieniu swoich praw.

Łatwy Dostęp: Intuicyjny interfejs i wyszukiwarka umożliwia szybki dostęp do potrzebnych informacji.

Wiarygodne źródło informacji: rzetelne i aktualne informacje przygotowane przez doświadczonych specjalistów.

Źródło: RPP

Czw., 15 Lt. 2024 0 Komentarzy
Alicja Cisowska
redaktor Alicja Cisowska