Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Oddłużenie szpitali - co planuje MZ?

Oddłużenie szpitali - co planuje MZ? fotolia.pl

Na jakim etapie są prace w MZ związane z przygotowaniem programu oddłużenia szpitali i kiedy planowane jest wprowadzenie tego programu? - o to w interpelacji poselskiej zapytano resort zdrowia. 

Odpowiedzi udzielił Sekretarz Stanu Wojciech Konieczny. Jak wskazał Pan minister przygotowanie odpowiednich i skutecznych rozwiązań w zakresie poprawy sytuacji finansowej szpitali, w tym stosownych instrumentów będących odpowiedzią na problem narastającego na przestrzeni ostatnich lat zadłużenia, wymaga pogłębionych i szczegółowych prac analitycznych.

Przeprowadzenie kompletnych procesów restrukturyzacyjnych mających na celu wzrost efektywności w różnych obszarach funkcjonowania podmiotów leczniczych jest działaniem długoterminowym. Minister zaznaczył, że kierunkowe działania i decyzje w przedmiocie restrukturyzacji podmiotów leczniczych będą tworzone w ramach wspólnego dialogu na rzecz ochrony zdrowia. Dlatego też szczególnie istotnym będzie, w ramach prowadzonych przez resort konsultacji, poznanie perspektywy zainteresowanych stron, w stosunku do przedstawionego kształtu i kierunku projektowanych rozwiązań.

W związku z powyższym minister przekazał, że aktualnie w Ministerstwie Zdrowia projektowane jest przeprowadzenie prac analitycznych mających na celu opracowanie kompleksowych i systemowych rozwiązań w zakresie restrukturyzacji podmiotów leczniczych. Wypracowane koncepcje stanowić będą podstawę dalszych działań zmierzających do realizacji wytyczonych celów, które będą odpowiadały realnym i rzeczywistym potrzebom w tym zakresie.  

Źródło: Sejm RP

Sob., 17 Lt. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Liszka-Michałka