Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zmiany w dyżurach aptek – ZPP wspiera samorządy powiatowe!

Zmiany w dyżurach aptek – ZPP wspiera samorządy powiatowe! fotolia.pl

1 stycznia 2024 r. weszła w życie nowelizacja Prawa farmaceutycznego. Zmiany dotyczą m.in. zasad wyznaczania aptek do pełnienia dyżurów w nocy oraz w dni wolne od pracy.

Nowe przepisy wprowadzają istotne modyfikacje w organizacji dyżurów aptek, co może pośrednio wpłynąć na samorządy powiatowe.

Z myślą o swoich Członkach, Związek Powiatów Polskich przygotował przykładowe wzory uchwał Zarządów Powiatów dotyczących tej kwestii wraz z szablonami uzasadnień.

Jakie są korzyści dla samorządów powiatowych?

  • Gotowe rozwiązania: ZPP udostępnia gotowe szablony uchwał, ułatwiając samorządom powiatowym dostosowanie się do nowych przepisów.
  • Indywidualne podejście: Uzyskasz wsparcie dostosowane do specyfiki własnego powiatu, ponieważ szablony uzasadnień pozwalają na samodzielne uzupełnienia odnoszącego się do sytuacji konkretnego powiatu.

Jak skorzystać z pomocy ZPP?

Samorządy powiatowe będące członkami ZPP, a zainteresowane skorzystaniem z ww. szablonów mogą kontaktować się z Związkiem Powiatów Polskich, wysyłając wiadomość na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pt., 19 St. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska