Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Uwaga na fałszywe pismo dotyczące gruźlicy!

Uwaga na fałszywe pismo dotyczące gruźlicy! fotolia.pl

Jak poinformował Główny Inspektorat Sanitarny, do szkół trafiło sfałszowane pismo, w którym nadawca podszywa się pod Sanepid informujące o obowiązku poddania się badaniom przesiewowym pod kątem gruźlicy.

Jak możemy przeczytać w komunikacie urzędu: "Pismo nie pochodzi od Głównego Inspektoratu Sanitarnego, nie zostało podpisane przez Głównego Inspektora Sanitarnego wz. (sfałszowany podpis) i jest próbą rozpowszechniania dezinformacji oraz zasiania paniki. Żadne z opisanych w nim działań nie są prowadzone. Zawarte w wiadomościach informacje są nieprawdziwe i nie należy się do nich stosować."

Dodano, że wiadomości przekazywane są z błędnego adresu "Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript." (brakuje kropki pomiędzy sanepid a gov).

Inspektorat apeluje o rozwagę i szczególnie uważne weryfikowanie otrzymywanych informacji, zwłaszcza adresów mailowych nadawcy. O sprawie zostały poinformowane odpowiednie organy i służby.

Opracowano na podstawie komunikatu Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Śr., 10 Mj. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Adrian Pokrywczyński