Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Przed nami V Kongres "Ekonomia dla Zdrowia"

Przed nami V Kongres fotolia.pl

6 grudnia br., w formule hybrydowej, odbędzie się V Kongres „Ekonomia dla Zdrowia”, organizowany przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie oraz Instytut Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju INNOWO.

Kongres „Ekonomia dla Zdrowia” to doroczna konferencja poświęcona możliwościom poprawy funkcjonowania systemu ochrony zdrowia, różnym modelom finansowania oraz ocenie skutków ekonomicznych wprowadzania innowacyjnych rozwiązań i nowych technologii. Wydarzenie skupia czołowych ekspertów z dziedziny ekonomii, zarządzania, finansów, prawa oraz medycyny i nauk o zdrowiu, którzy mają szansę na wymianę opinii i poglądów w kwestiach dotyczących systemów ochrony zdrowia w Polsce i na świecie, dobrych praktyk w tej dziedzinie oraz funkcjonalnych mierników uwzględniających specyfikę tego obszaru.

W tym roku podczas paneli eksperckich zostanie podjęta dyskusja o tym, w jaki sposób inwestowanie w systemy opieki zdrowotnej wpływa na wyniki gospodarcze innych sektorów i jest niezbędnym elementem dla stabilnej i dobrze funkcjonującej gospodarki na poziomie lokalnym i krajowym.
Natomiast z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz z ekspertami systemowymi omówiony zostanie temat znaczenia analiz ekonomicznych dla poprawy systemu ochrony zdrowia.

Podczas spotkania przedstawione zostaną również wyniki najnowszej edycji sprawozdania Health at a glance: Europe (Zdrowie i opieka zdrowotna w zarysie: Europa), które zaprezentuje Gaetan Lafortune z Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju - OECD.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, więcej informacji dostępnych jest na stronie V Kongres "Ekonomia dla Zdrowia" (hopin.com)

Źródło: IP

Wt., 22 Lst. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska