16 listopada 2022 r. odbyło się posiedzenie Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Komisji Zdrowia. Na spotkaniu miało miejsce rozpatrzenie informacji nt. realizacji ustawy z dnia 12 kwietnia 2019 r. o opiece zdrowotnej nad uczniami.
Na spotkaniu wspomniano, że w szkołach funkcjonuje ok. 700 gabinetów stomatologicznych. Wprowadzono też dentobusy, jeden z nich znajduje się w każdym województwie. Dodano, że pielęgniarki szkolne zajmują się bilansami zdrowotnymi, uczniami niepełnosprawnymi oraz przewlekle chorymi. Przepisy prawa zobowiązują dyrektora szkoły wraz z pielęgniarką/higienistką oraz lekarzem dentystą w zakresie konsultacji odnośnie działań względem dzieci niepełnosprawnych.
Poruszono temat samobójstwa nieletnich, bowiem Polska znajduje się na niechlubnym II miejscu w tej kwestii. Zwrócono uwagę na duży problem stosowania nikotynowych używek wśród młodzieży i apelowano o nową regulację prawną z tym związaną.
Przedstawicielka pielęgniarek oraz położnych wskazała, że gabinety w większości szkół nie są wyposażone w sposób, który umożliwiałby efektywne spełnianie obowiązków. Często nie posiadają podłączenia do internetu i telefonu, które w dzisiejszych czasach są narzędziami pozwalającymi rozwiązać sytuacje kryzysowe. Sprzęt medyczny pozostawia również wiele do życzenia. Ministerstwo wobec tego zaapelowało do samorządów o działania poprawiające tę sytuację.