Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

29 szpitali zyska dofinansowanie dla oddziałów zakaźnych i pracowni diagnostycznych

29 szpitali zyska dofinansowanie dla oddziałów zakaźnych i pracowni diagnostycznych fotolia.pl

Blisko 200 mln zł zostanie przeznaczone na dofinansowanie oddziałów zakaźnych i pracowni diagnostycznych w 29 szpitalach w Polsce. Kwota ta umożliwi m.in. zakup specjalistycznego sprzętu medycznego oraz wykonanie szeregu niezbędnych prac budowlanych.

W niektórych placówkach pacjenci zyskają możliwość skorzystania z kompleksowej opieki, czyli jedna placówka będzie udzielała świadczeń zarówno z zakresu diagnostyki, specjalistycznego leczenia stacjonarnego, jak i rehabilitacji. 

Skróci się również średni czasu pobytu pacjenta na oddziale zakaźnym, co wpłynie na możliwość objęcia opieką większej liczby pacjentów i szybkiego reagowania placówek w sytuacjach kryzysowych.

Dzięki wsparciu szpitali, skorzystają też osoby z niepełnosprawnościami. Szpitale przeznaczą środki na zwiększenie dostępności oddziałów zakaźnych. 

Placówki, które otrzymają środki unijne na wsparcie oddziałów zakaźnych i pracowni diagnostycznych, nie wnoszą wkładu własnego. Środki z REACT-EU pokrywają 100% wydatków kwalifikowalnych. Celem preferencyjnych zasad dofinansowania z REACT-EU jest wzmocnienie zdolności reagowania systemu ochrony zdrowia w sytuacjach kryzysowych, takich jak pandemia COVID-19.

Lista placówek wybranych do dofinansowania dostępna jest na stronie poświęconej Funduszom Europejskim w ochronie zdrowia: www.zdrowie.gov.pl.

Źródło: MZ

Wt., 2 Sp. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska