Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Za nami posiedzenie Rady do spraw Ochrony Zdrowia z udziałem ZPP

Za nami posiedzenie Rady do spraw Ochrony Zdrowia z udziałem ZPP fot. Krzysztof Gumul / KPRP

26 kwietnia w Belwederze odbyło się posiedzenie Rady do spraw Ochrony Zdrowia, dotyczące rządowego projektu ustawy o modernizacji i poprawie efektywności szpitalnictwa. Uwagi do projektu zgłosił Związek Powiatów Polskich.

Podczas posiedzenia Rady Związek Powiatów Polskich reprezentowali poseł Tadeusz Chrzan, Wiceprezes Zarządu ZPP oraz Bernadeta Skóbel, Kierownik Działu Monitoringu Prawnego i Ekspertyz ZPP.

Uwagi zgłaszane przez Związek Powiatów Polskich dotyczą przede wszystkim braku rozwiązań systemowych w projekcie, braku odniesienia od AOS czy POZ, pogłębianiu centralizacji zarządzania przez wprowadzenie Agencji Rozwoju Szpitali czy niespójności projektu z ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. ZPP zwraca również uwagę, że projekt pogłębia i tak duży chaos legislacyjny wprowadzając wyjątki od zasad przyjętych chociażby w ustawie o działalności leczniczej.

Wiceprezes Zarządu Związku Powiatów Polskich podczas posiedzenia Rady nawiązał również do koncepcji zmian wypracowanych w tym zakresie przez ZPP.

Zdecydowana większość głosów była krytyczna wobec projektu ustawy zaproponowanej przez resort. Zapowiadane jest powrócenie do tematu po zmianie projektu ustawy.

Pt., 29 Kw. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska