Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Rusza „Zdrowy pomysł”, czyli konkurs na koncepcje reform systemu ochrony zdrowia

Rusza „Zdrowy pomysł”, czyli konkurs na koncepcje reform systemu ochrony zdrowia fotolia.pl

„Zdrowy pomysł – ranking inicjatyw reformatorskich” to konkurs, w ramach którego można zgłaszać innowacyjne pomysły w obszarze systemu ochrony zdrowia, medycyny, cyfryzacji czy zarządzania. Najlepsze pomysły zostaną zaprezentowane w „Menedżerze Zdrowia” i podczas konferencji.

System opieki zdrowotnej w Polsce od dłuższego czasu mierzy się z naprawdę poważnymi wyzwaniami. Pandemia, a później wojna w Ukrainie bez wątpienia wpłynęły na funkcjonowanie systemu. W perspektywie zbliżających się wyborów parlamentarnych, można spodziewać się wielu nowych koncepcji, które niekoniecznie znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości.

W związku z wieloma chybionymi pomysłami na reformę systemu opieki zdrowotnej ze strony władz, „Menedżer Zdrowia” organizuje konkurs, którego celem będzie zebranie i przeanalizowanie „zdrowych pomysłów” na koncepcje zmian w obszarze ochrony zdrowia.

Zgłoszone pomysły zostaną poddane wstępnej recenzji przez ekspertów. Zostaną profesjonalnie i bezstronnie ocenione, a następnie zaprezentowane w „Menedżerze Zdrowia”, a także podczas konferencji organizowanych przez medium. Publiczna prezentacja koncepcji pozwoli na ich zaistnienie w świadomości społecznej, a także dokonanie swego rodzaju konsultacji społecznych. Wybrane pomysły zostaną też przekazane politykom, z nadzieją, że z części z nich skorzystają i wdrożą w czasie swoich rządów.

Pomysły można przesyłać do 31 maja 2022 roku, za pośrednictwem strony internetowej, na której opisane zostały szczegóły dotyczące metodyki tworzenia projektów: www.termedia.pl/zdrowy-pomysl w zakładce „Zgłoś pomysł”.

Kolejna tura konkursu zostanie ogłoszona przez organizatora w późniejszym czasie.

Laureatów poznamy podczas konferencji Wizja Zdrowia – Diagnoza i Przyszłość. Foresight Medyczny 12 października 2022 r.

Pt., 29 Kw. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska