Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Refundacja szczepienia przeciwko HPV

Refundacja szczepienia przeciwko HPV fotolia.pl

Ministerstwo Zdrowia włączyło do wykazu leków refundowanych szczepionkę przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV). Od 1 listopada 2021 r. szczepionka Cervarix jest dostępna z dopłatą pacjenta, wynoszącą 138,18 zł za jedną dawkę szczepionki.

Szczepionka będzie refundowana we wszystkich zarejestrowanych wskazaniach: u osób od ukończenia 9. roku życia do profilaktyki zmian przednowotworowych narządów płciowych i odbytu (szyjki macicy, sromu, pochwy i odbytu) oraz raka szyjki macicy i raka odbytu związanych przyczynowo z określonymi onkogennymi typami wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV).

Obecnie detaliczna cena leku wynosi 276,36 zł, pacjent pokryje jedynie 138,18 zł reszta kwoty zostanie zrefundowana.

Co ważne, nie trzeba posiadać e-skierowania, aby dokonać wpisu do e-Karty Szczepień. E-Karta Szczepień może zostać założona przy realizacji szczepienia przeciw HPV. Rejestracja szczepienia w e-Karcie Szczepień jest możliwa bez względu na rodzaj finasowania świadczenia i jego źródło: prywatne (usługa świadczenia w pełni komercyjnego) lub inne (usługa świadczenia finansowana: w ramach stawki kapitacyjnej POZ lub szczepienia w ramach programów samorządowych).

Źródło: MZ 

Czw., 4 Lst. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek