Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

W Szczecinku powstał Las Służby Zdrowia

W Szczecinku powstał Las Służby Zdrowia fotolia.pl

W Szczecinku odbyła się wyjątkowa inicjatywa – przedstawiciele Ministerstwa Klimatu wraz z medykami i pracownikami systemu opieki zdrowotnej posadzili drzewka w Lesie Służby Zdrowia.

Drzewka jako symbol życia, siły i witalności to specjalne podziękowanie pracownikom systemu ochrony zdrowia za niestrudzoną walkę na pierwszej linii frontu podczas pandemii COVID-19. -Chcemy w ten sposób podziękować przedstawicielom służb medycznych za ich wysiłek w walce z pandemią koronawirusa. Teraz, gdy wydaje się, że wychodzimy z pandemii, tym bardziej pragniemy podkreślić rolę lekarzy, bo to oni byli na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem - mówi Marek Stasiuk, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku.

Poprzez tak symboliczny gest, przedstawiciele Lasów Państwowych chcieli podziękować lekarzom, ratownikom medycznym i wszystkim pracownikom systemu opieki zdrowotnej za ich pracę.

W wydarzeniu udział wziął też wiceminister klimatu Edward Siarka.

Podczas wydarzenia dokonano odsłonięcia pamiątkowej tablicy oraz wypuszczono na wolność ptaki z Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych „Dżawat", który mieści się przy Technikum Leśnym w Warcinie.

Leśnicy podejmowali już wcześniej tego typu akcje – drzewka w Parku Leśników sadzili już dziennikarze, a także rodzice nowonarodzonych dzieci.

Źródło: MK 

Wt., 1 Czrw. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska