Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Świebodzin. Pracowania rezonansu magnetycznego uzyskała kontrakt z NFZ

Świebodzin. Pracowania rezonansu magnetycznego uzyskała kontrakt z NFZ fotolia.pl

Działająca od ubiegłego roku pracownia rezonansu magnetycznego w Nowym Szpitalu w Świebodzinie uzyskała kontrakt z NFZ. Bezpłatne badania będą wykonywane od 1 czerwca br. To siódme takie urządzenie w województwie lubuskim. 

Podpisana z NFZ umowa będzie obowiązywała do 2023 r. Dzięki temu z bezpłatnych badań będą mogli korzystać nie tylko pacjenci leczeni w szpitalu, ale także osoby ze skierowaniami od specjalistów.

Pracownia rezonansu w świebodzińskim szpitalu została otwarta pod koniec lipca ubiegłego roku. Miała ona służyć pacjentom oddziału neurologii z pododdziałem udarowym oraz wszystkim osobom, które wymagają specjalistycznej diagnostyki. Od otwarcia pracowni wykonano w niej 735 badań. Od 1 czerwca badania będą wykonywane w ramach umowy z NFZ. Świadczenia w tym zakresie są nielimitowe.

Rezonans magnetyczny w Nowym Szpitalu w Świebodzinie to 7 takie urządzenie w województwie lubuskim. Wcześniej rezonans w ramach ubezpieczenia zdrowotnego można było wykonać w Zielonej Górze (2 podmioty), Gorzowie Wielkopolskim (2 podmioty), Nowej Soli i Żarach.

Źródło: ip

Pon., 24 Mj. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska