Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Na szczepienie bez kolejki – jest nowe rozporządzenie

Na szczepienie bez kolejki – jest nowe rozporządzenie fotolia.pl

Rząd opublikował rozporządzenie, które zezwala na szczepienie pacjentów, bez względu na wiek, poza kolejką w przypadku gdyby dawka szczepionki miała zostać zmarnowana.

Opublikowane rozporządzenie, umożliwia szczepienie każdej osoby powyżej 18. roku życia w sytuacji zagrożenia zmarnowania szczepionki. Przepis, przewiduje, że w sytuacji ryzyka niewykorzystania szczepionki, będzie możliwe szczepienie każdej osoby pełnoletniej - niezależnie od zamieszczenia tej osoby w wykazie uprawnionych do szczepień - która zgłosi się do podmiotu szczepiącego.

W rozporządzeniu przewidziano ponadto dodanie do katalogu podmiotów, które mogą zostać poddane szczepieniu przeciwko COVID-19, obok członków kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich, zawodników przygotowujących się do igrzysk olimpijskich, igrzysk paraolimpijskich lub igrzysk głuchych, również członków sztabów szkoleniowych polskich związków sportowych w sportach olimpijskich, członków sztabów szkoleniowych zawodników przygotowujących się do igrzysk olimpijskich, igrzysk paraolimpijskich lub igrzysk głuchych oraz członków Misji Olimpijskiej i Misji Paraolimpijskiej.

Rozporządzenie zawiera też modyfikacje o charakterze porządkującym przepisy dotyczące przekraczania granicy państwa oraz skorelowanego z tym obowiązku odbycia obowiązkowej kwarantanny. Chodzi o przekazywanie przez Straż Graniczną danych osób poddawanych obowiązkowej kwarantannie albo izolacji przewoźnikom lotniczym.

Z całością rozporządzenia można zapoznać się tutaj.

Śr., 21 Kw. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek