Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

„Warszawa szczepi” – 19 kwietnia ruszą nowe punkty szczepień w stolicy

„Warszawa szczepi” – 19 kwietnia ruszą nowe punkty szczepień w stolicy fotolia.pl

W Warszawie powstanie 13 dodatkowych miejskich punktów szczepień masowych. Program „Warszawa szczepi” ma wesprzeć prawie 60 działających już punktów szczepień przeciwko COVID-19.

Punkty mają działać na terenie warszawskich dzielnic: Białołęki, Targówka, Woli, Żoliborza, Ursynowa, Mokotowa, Wilanowa, Wawra, Śródmieścia i Pragi-Północ oraz na trzech stacjach metra. Jak zapowiadają władze miasta, po osiągnięciu pełnej operacyjności punktów szczepień, w Warszawie będzie możliwe zaszczepienie ponad 8 tysięcy mieszkańców tygodniowo. Stanie się tak przy założeniu, że miasto będzie miało nieograniczony dostęp do szczepionek.

Miasto uruchomi również specjalny adres: warszawaszczepi.pl, pod którym mieszkańcy będą mogli rejestrować się na szczepienia w punktach szczepień masowych zorganizowanych przez miasto. Co ważne, każdy może wybrać dowolny punkt, niezależnie od tego, gdzie mieszka. Punkty szczepień zlokalizowane będą w miejscach, do których z łatwością można dotrzeć komunikacją miejską.

Największym miejskim punktem szczepień masowych będzie stadion Legii. Miasto zapowiada uruchomienie specjalnej linii autobusowej, która będzie dowozić osoby na szczepienia na trasie Dworzec Centralny – stadion Legii.

Nowe punkty szczepień mają zacząć działać od 19 kwietnia.

Źródło: Miasto Warszawa  

Wt., 6 Kw. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska