Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Kierowanie do zakładu opiekuńczo-leczniczego lub pielęgnacyjno-opiekuńczego wg MZ

Kierowanie do zakładu opiekuńczo-leczniczego lub pielęgnacyjno-opiekuńczego wg MZ fotolia.pl

Na stronie Ministerstwa Zdrowia opublikowana została informacja dotycząca trybu kierowania świadczeniobiorcy do zakładu opiekuńczo-leczniczego lub zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego.

Zgodnie z przepisem art. 219 ust. 1 pkt 14 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej, rozporządzenie Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30 grudnia 1998 r. w sprawie sposobu i trybu kierowania osób do zakładów opiekuńczo-leczniczych i pielęgnacyjno-opiekuńczych oraz szczegółowych zasad ustalania odpłatności za pobyt w tych zakładach, obowiązuje do czasu wydania aktu wykonawczego realizującego upoważnienie ustawowe zawarte w art. 33a ust. 2 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2008 r. Nr 164, poz. 1027, z późn. zm.), nie dłużej jednak niż do dnia 1 lipca 2012 r.

Ponadto od dnia 1 lipca 2011 r. obowiązuje przepis art. 33a ust. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, ustalający generalną zasadę, zgodnie z którą świadczeniobiorcy przysługują świadczenia pielęgnacyjne lub opiekuńcze w ramach opieki długoterminowej, na podstawie skierowania lekarza ubezpieczenia zdrowotnego.

Pełna treść informacji dostępna jest na stronach MZ

Pt., 11 Lst. 2011 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka