W terminie od 17 do 24 lutego br. będzie można składać wnioski o dofinansowanie projektów w konkursie ogłoszonym przez Instytucję Zarządzającą Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, w ramach Poddziałania 8.6.2 Regionalne programy polityki zdrowotnej i profilaktyczne.
Dofinansowanie można otrzymać na programy profilaktyczne dla osób zagrożonych przerwaniem aktywności zawodowej w kierunku wczesnego wykrywania nowotworu szyjki macicy, piersi i jelita grubego oraz dotyczące grup jednostek chorobowych wymienionych w Umowie Partnerstwa 2014-2020, a także programy regionalne dla specyficznych jednostek chorobowych zdefiniowanych jako istotny problem zdrowotny regionu, w tym działania zwiększające zgłoszenia na badania profilaktyczne, obejmujące programy profilaktyczne dotyczące w szczególności chorób układu kostno-stawowo-mięśniowego, chorób układu mięśniowego, chorób układu oddechowego, chorób układu nerwowego, zaburzeń psychicznych, chorób układu trawiennego, cukrzycy, chorób tarczycy, chorób nowotworowych, w tym nowotworów płuc, głowy i szyi, chorób układu krążenia.
W ramach niniejszego konkursu dopuszczalna jest realizacja działań zwiększających zgłoszenia na badania profilaktyczne w ramach Ogólnopolskiego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Płuca (WWRP) za Pomocą Niskodawkowej Tomografii Komputerowej (NDTK) – połączenie prewencji wtórnej z pierwotną w celu poprawy świadomości dotyczącej raka płuca wśród społeczeństwa i personelu ochrony zdrowia dostosowanego do specyfiki województwa kujawsko-pomorskiego.
O dofinansowanie projektu mogą ubiegać się wszystkie podmioty z wyłączeniem osób fizycznych (nie dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą lub oświatową na podstawie przepisów odrębnych).
Wyłączeni z możliwości ubiegania się o środki w ramach konkursu są wnioskodawcy i partnerzy (jeśli dotyczy), którzy realizują projekty w PO POWER w ramach Ogólnopolskiego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Płuca (WWRP) za Pomocą Niskodawkowej Tomografii Komputerowej (NDTK) – połączenie prewencji wtórnej z pierwotną w celu poprawy świadomości dotyczącej raka płuca wśród społeczeństwa i personelu ochrony zdrowia.
Wnioskodawca lub partner jest podmiotem wykonującym działalność leczniczą, uprawnionym do tego na mocy przepisów prawa powszechnie obowiązującego w obszarze zgodnym z zakresem OPWWRP i świadczenia opieki zdrowotnej będą przez nich realizowane.
Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów w konkursie wynosi 4 507 094,11 zł. Maksymalny poziom dofinansowania całkowitego projektu wynosi 90% (maksymalny poziom dofinansowania UE wydatków kwalifikowalnych na poziomie projektu wynosi 85%).
Więcej informacji tutaj.
Źródło: UMWKP