Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

W bieżącym i nadchodzącym roku będzie więcej pieniędzy na POZ

W bieżącym i nadchodzącym roku będzie więcej pieniędzy na POZ fotolia.pl

NFZ opublikował na swojej stronie internetowej komunikat dot. planowanego od 1 września br. zwiększenia nakładów na podstawową opiekę zdrowotną.

W związku z podniesieniem standardów leczenia osób najczęściej korzystających ze świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej na spotkaniu w Ministerstwie Zdrowia z udziałem Minister Zdrowia Ewy Kopacz, Prezesa NFZ Jacka Paszkiewicza oraz Prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia Bożeny Janickiej uzgodniono decyzję o zwiększeniu finansowania leczenia dzieci i osób starszych.

Od 1 września br. Narodowy Fundusz Zdrowia zwiększy współczynniki korygujące grupy wiekowe obejmujące dzieci w wieku 0-6 lat - z 1,6 do 2,0 w zakresie świadczeń lekarza POZ i z 1,3 do 2,0 w zakresie świadczeń pielęgniarki POZ oraz osoby dorosłe powyżej 65 roku życia - z 1,8 do 2,0.

Skutki finansowe decyzji wyniosą w okresie od 1 września do końca bieżącego roku ok. 62 mln zł, a w roku 2012 - ok. 186 mln zł.

W opublikowanym komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej Funduszu Departament Świadczeń Opieki Zdrowotnej podaje: "Jednocześnie informuje się, że wskutek konfrontacyjnych i niemerytorycznych wystąpień Federacji - Porozumienie Zielonogórskie (FPZ), mających często polityczny podtekst, w sposób obraźliwy atakujących Premiera, Ministra Zdrowia oraz NFZ, przedstawiciele Funduszu nie będą podejmować rozmów z Zarządem FPZ."

Czw., 21 Lp. 2011 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka