Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Niektórzy twierdzą, że 1/4 szpitali zostanie przekształconych

Niektórzy twierdzą, że 1/4 szpitali zostanie przekształconych fotolia.pl

25 proc. szpitali publicznych w Polsce planuje przekształcenie w jednostki niepubliczne w latach 2012-2014 korzystając z nowych zasad, 72 proc. szpitali nie planuje tego, a trzy procent jest w trakcie - twierdzą autorzy raportu "Analiza dotacji oraz planowanych inwestycji w branży medycznej", do którego dotarł serwis portalsamorzadowy.pl.

Zmniejszenie rynku szpitali publicznych na rzecz niepublicznych, może oznaczać spadek liczby ogłaszanych przetargów na sprzęt medyczny. Nie oznacza to jednak zmniejszenia zamówień w tym zakresie. Firmy, które do tej pory pozyskiwały zlecenia dzięki wygranym przetargom i bacznie obserwowały ten rynek, teraz będą musiały monitorować również informacje o planowanych przekształceniach, inwestycjach oraz przyznanych dotacjach na sprzęt medyczny.

Według danych zebranych przez Instytut Inwestycyjno-Przetargowy www.pressinfo.pl od 1 stycznia do 22 października 2012 roku, w Polsce, przyznano 351 dotacji na zakup sprzętu i aparatury medycznej. Najwięcej dotacji odnotowano w województwie mazowieckim – 94. Drugie miejsce to województwo śląskie – 33. Na Trzecim miejscu znajduje się województwo małopolskie z wynikiem 27. Najmniej w województwach opolskim – 7 oraz lubuskim – 6.

Zdecydowanie najwięcej dotacji przyznano na zakup wszelkiego rodzaju aparatury medycznej – jest to aż 54% całości. Spora część powędrowała na doposażenia i modernizacje – ok. 29%. Pozostałe 17% stanowiły inne dotacje.

Więcej szczegółów w artykule "25 proc. szpitali planuje prywatyzację" opublikowanym przez portalsamorzadowy.pl

Pt., 16 Lst. 2012 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka