Wspólnota Robocza Związków Organizacji Socjalnych zrzesza regionalne porozumienia związków organizacji pozarządowych. Jej głównym celem jest stworzenie forum wymiany informacji i doświadczeń między organizacjami socjalnymi na terenie całego kraju a sektorem administracji publicznej i biznesem. WRZOS działa na rzecz zrzeszonych organizacji oraz profesjonalizacji działań pomocowych w Polsce.
Istotnym zadaniem WRZOS jest również stworzenie lobby w celu współkształtowania ustawodawstwa i polityki społecznej. Wspólnota pragnie rozwinąć współpracę z partnerami zagranicznymi, wpływać na rozwój aktywności obywatelskiej w kraju i dbać poprzez służbę organizacjom i instytucjom socjalnym o interesy osób i grup społecznie marginalizowanych. Obecnie WRZOS to 12 związków regionalnych i 4 organizacje ogólnopolskie.
Podejmowane przez WRZOS inicjatywy mają na celu przełamanie niekorzystnych trendów w zakresie kształtowania i realizowania polityki społecznej obejmującej osoby najbardziej potrzebujące. Celem tak skonstruowanych działań jest osiągniecie akceptowanej społecznie wizji rozwoju i wynikającej z niej długofalowej polityki społecznej państwa sprzyjającej rozwojowi osób, grup i organizacji.
Więcej na stronie internetowej TUTAJ. Polecamy.