Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Trwa rekrutacja do VIII edycji Programu Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności

Trwa rekrutacja do VIII edycji Programu Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności fotolia.pl

Są ludzie, którzy zmieniają świat na lepsze: wskrzeszają wiejskie biblioteki, odnawiają świetlice, znajdują pieniądze na szkolną pracownię komputerową czy renowację zaniedbanego kościoła, organizują wycieczki, budują place zabaw, tworzą przedszkola integracyjne, zakładają orkiestry i zespoły ludowe, wreszcie: współtworzą lokalne strategie rozwoju. Nauczycielki, wójtowie, przedsiębiorcy, radne, dyrektorzy szkół i domów kultury – wszyscy podobni do siebie w tym jednym – że mają odwagę brać sprawy w swoje ręce.

Dla takich ludzi został stworzony Program Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jak informują Organizatorzy: "Dziś mamy za sobą siedem edycji i 390 absolwentów. Wszyscy oni uczestniczyli w nieodpłatnym, dwunastomiesięcznym programie rozwojowym, którego wartość to ponad 10 tysięcy na osobę. Pracowali z tutorem, byli szkoleni przez doświadczonych trenerów, spotykali się z najważniejszymi liderami w Polsce, odwiedzali miejsca, gdzie inni odnieśli sukces. Dla wielu z nich Program stał się nie tylko prestiżową pozycją w cv, ale też początkiem nowej drogi: postanowili wystartować w wyborach i zostali wójtami, burmistrzami, założyli organizację pozarządową, która działa z wielkim powodzeniem, zdobyli pieniądze na wymarzony projekt."

Dzięki współuczestnictwie w tym programie wszyscy dostają narzędzia do tego, żeby jeszcze skuteczniej wywierać wpływ i zmieniać rzeczywistość.

Obecnie Fundacja zaprasza do udziału w Programie osoby, które:

  • Prowadzą aktywną działalność na rzecz swojego środowiska lokalnego od min. 2 lat;
  • Dostrzegają potrzeby zmian w środowisku i angażują innych, by je przeprowadzić;
  • Chcą wzmacniać swoją pozycję, by skuteczniej zmieniać rzeczywistość;
  • Mają gotowość do pracy nad swoim rozwojem liderskim i planowania go;
  • Mają czas, by pracować systematycznie - osoby które zakwalifikują się do programu mają obowiązek odbyć 12 spotkań z tutorem, realizować zadania rozwojowe, wziąć udział w 4 warsztatach oraz wybranej wizycie studyjnej.

Udział w Programie jest bezpłatny. Uczestnicy ponoszą wyłącznie koszt dojazdu do Warszawy na 4 szkolenia.

Program jest przeznaczony przede wszystkim dla uczestników programów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, jednak dodatkowo udostępniana jest część miejsc innym wyróżniającym się liderom, którzy nie są uczestnikami Programów PAFW.

Więcej na temat tej inicjatywy tutaj.

Niedz., 11 Mrz. 2012 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka