Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Minister Zdrowia dyskutuje o możliwościach zwiększeniu aktywności osób starszych

Minister Zdrowia dyskutuje o możliwościach zwiększeniu aktywności osób starszych fotolia.pl

Jak czytamy w komunikacie zamieszonym na stronie internetowej resortu zdrowia, Minister Bartosz Arłukowicz wziął udział w debacie poświęconej aktywizacji osób starszych, organizowanej przez Kancelarię Prezydenta RP oraz Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Spotkanie odbyło się w ramach trwającego Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 2012.

- Konferencja ma być początkiem konstruktywnej debaty dotyczącej wprowadzenia zmian systemowych, logistycznych i społecznych warunkujących pod względem organizacyjnym i finansowym zabezpieczenie potrzeb osób, które z racji wieku wymagają nie tylko wsparcia i konkretnej pomocy ale także podtrzymywania aktywności społecznej oraz dbałości o zdrowie – powiedział Minister Zdrowia.

Bartosz Arłukowicz podkreślił że „z punkty widzenia ochrony zdrowia” do rozwiązania w dalszym ciągu pozostają kwestie związane ze stworzeniem jednolitego, lepiej finansowanego oraz konkurencyjnego rynku usług medycznych i opiekuńczo – leczniczych dla osób starszych.

W czasie spotkania minister zdrowia zaznaczył, że nieodzowne jest także zintensyfikowanie działań na rzecz dostosowania polityki ekonomiczno - społecznej Polski do zmieniającej się sytuacji demograficznej, zwłaszcza w zakresie monitorowania wpływu starzenia się ludności na długoterminową stabilność finansów publicznych.

Wskazując na najistotniejsze wyzwanie dla Polityki senioralnej w Polsce, chciałbym z całą mocą podkreślić, że czuje się współodpowiedzialny za wykreowanie modelu opieki nad osobami starszymi. Dzisiejsze spotkanie stanowi cenną inicjatywę zbliżającą nas do tego celu – podkreślił szef resortu zdrowia.

Źródło: www.mz.gov.pl

Czw., 8 Mrz. 2012 0 Komentarzy Dodane przez: