Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Rekrutacja do projektu „LiBri” – wsparcie dla lokalnych strategii integracji w Polsce

Rekrutacja do projektu „LiBri” – wsparcie dla lokalnych strategii integracji w Polsce fotolia.pl

Trwa nabór do projektu „LiBri”, którego celem jest wspieranie partnerstw bibliotek, samorządów oraz innych lokalnych organizacji w opracowywaniu strategii integracji osób z doświadczeniem migracji lub uchodźstwa. Zgłoszenia można przesyłać do 24 stycznia 2025 r.

Projekt „LiBri” odpowiada na jedno z kluczowych wyzwań, przed którymi stoją współczesne społeczeństwa europejskie, w tym Polska – integrację osób spoza Unii Europejskiej w lokalnych społecznościach. Inicjatywa koncentruje się na wykorzystaniu potencjału bibliotek publicznych jako kluczowych instytucji wspierających procesy integracyjne.

Do udziału w projekcie zapraszane są lokalne partnerstwa złożone z bibliotek publicznych, jednostek samorządu terytorialnego (gminy lub powiaty) oraz organizacji pozarządowych bądź grup nieformalnych działających na rzecz migrantów i uchodźców.

Organizatorzy oferują kompleksowe wsparcie, w tym:

  • szkolenia,
  • konsultacje eksperckie,
  • analizę dokumentów,
  • indywidualne doradztwo na każdym etapie opracowywania strategii.

Harmonogram rekrutacji:

  • Zgłoszenia: do 24 stycznia 2025 r. za pomocą formularza online
  • Spotkania online z kandydatami: do 31 stycznia 2025 r.
  • Ogłoszenie wyników rekrutacji: do 10 lutego 2025 r.

Więcej informacji można znaleźć na stronie projektu „LiBri” (www.libri.org.pl) oraz w sekcji poświęconej rekrutacji, gdzie dostępna jest dokumentacja projektowa

Projekt „LiBri” jest realizowany przez międzynarodowe partnerstwo organizacji z Francji, Włoch, Łotwy, Holandii, Polski i Rumunii, przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Azylu, Migracji i Integracji 2021-2027. W Polsce za koordynację odpowiada Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Pt., 29 Lst. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Ewelina Kocemba