Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Dodatek do energii elektrycznej dla osób niepełnosprawnych

Dodatek do energii elektrycznej dla osób niepełnosprawnych fotolia.pl

100 zł miesięcznie tyle wyniesie dodatek do energii elektrycznej dla osób niepełnosprawnych korzystających z koncentratora tlenu lub respiratora.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przygotował dofinansowanie w formie pomocy pieniężnej, którą można uzyskać, w przypadku posiadania orzeczenia o stopniu niepełnosprawności lub - w przypadku dzieci do 16 roku życia – orzeczenia o niepełnosprawności oraz na podstawie skierowania Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ) informującego o tym, że osoba niepełnosprawna korzysta z koncentratora tlenu lub respiratora.

Po złożeniu odpowiedniego wniosku można otrzymać 100 zł miesięcznie w formie dodatku do opłaty za energię elektryczną. Dodatek nie podlega rozliczeniu - nie trzeba okazywać opłaconych rachunków za energię elektryczną.

Wniosek można złożyć elektronicznie na platformie systemu SOW. Nabór wniosków ruszy na przełomie października i listopada, ale dodatek może być przyznany na opłaty poniesione już od dnia 1 lipca 2024 roku. W tym roku wniosek można złożyć aż do końca listopada.

Sprawy rozpatrują i wypłacają dodatki lokalne Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie (PCPR).

Źródło: www.pfron.org.pl 

 

Pt., 5 Lp. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek