Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ustawa o ochronie sygnalistów – spotkania z ekspertami MRPiPS

Ustawa o ochronie sygnalistów – spotkania z ekspertami MRPiPS fotolia.pl

Kto może być sygnalistą, jak będą wyglądały procedury zgłaszania nieprawidłowości, jakie obowiązki będą spoczywały na pracodawcy? Na te i inne pytania pracodawców odpowiedzieli eksperci z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podczas pierwszego z cyklu spotkania online poświęconego ustawie o ochronie sygnalistów.

W połowie kwietnia br. do Sejmu trafił rządowy projekt ustawy o ochronie sygnalistów przygotowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Na dwa dni przed pierwszym czytaniem projektu w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, Ministerstwo zorganizowało pierwszą z cyklu konferencji online poświęconą właśnie projektowanym rozwiązaniom. W poniedziałkowym spotkaniu uczestniczyło ok. 100 osób, przedstawicieli kilkudziesięciu pracodawców zrzeszonych w Radzie Dialogu Społecznego.

Eksperci z Departamentu Prawa Pracy odpowiadali na pytania pracodawców dotyczące projektu ustawy o ochronie sygnalistów.

W poniedziałek 13 maja br. o godz. 11 odbędzie się kolejna konferencja online, podczas której przedstawiciele MRPiPS odpowiedzą na pytania i wątpliwości strony pracodawców oraz strony związkowej.

Źródło: MRPiPS

Pt., 10 Mj. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska