Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zlikwidowano Komitet Społeczny Rady Ministrów

Zlikwidowano Komitet Społeczny Rady Ministrów fotolia.pl

Zarządzeniem premiera został zlikwidowany, utworzony w czasach rządów PiS, Komitet Społeczny Rady Ministrów.

Do zadań Komitetu należało zapewnienie koordynacji działań i sprawne podejmowanie decyzji w sprawach społecznych oraz rekomendowanie ich Radzie Ministrów lub Prezesowi Rady Ministrów, w szczególności: inicjowanie i koordynowanie przedsięwzięć służących poprawie sytuacji rodzin, w tym sytuacji demograficznej i dochodowej społeczeństwa, jakości życia i warunków życia, wspieraniu aktywności zawodowej, edukacyjnej i kulturalnej oraz sportowo-rekreacyjnej, poprawie dostępności i poziomu usług socjalnych i opiekuńczych oraz sytuacji osób niepełnosprawnych i ich opiekunów oraz osób starszych, w tym emerytów; dokonywanie analiz i ocen sytuacji prawnej i społecznej w tym zakresie, przygotowywanie programów i harmonogramów prac związanych z realizacją takich zadań, koordynowanie prac związanych z przygotowywaniem projektów aktów normatywnych w zakresie polityki społecznej.

Komitet powołał premier Mateusz Morawiecki w 2017 r. Na jego czele stali wicepremierzy: najpierw Beata Szydło, a następnie Piotr Gliński.

Zarządzeniem nr 23 z dnia 1 marca 2024 r. premier Donald Tusk zniósł Komitet. Zarządzenie pojawiło się w Monitorze Polskim 4 marca pod pozycją nr 187.

Pt., 8 Mrz. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Adrian Pokrywczyński