Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Na rzecz lokalnej społeczności: "Kraków bez barier"

Na rzecz lokalnej społeczności: fot.pixabay

Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa ogłosił nabór do XVII edycji konkursu „Kraków bez barier”. Głównym zadaniem Konkursu jest promowanie osób, instytucji i firm, które podejmują działania mające na celu ułatwianie funkcjonowania osobom z niepełnosprawnościami w mieście Kraków.

Na oficjalnej stronie miasta Kraków znajduje się informacja, że początkowo główną ideą konkursu było promowanie nowoczesnych rozwiązań architektonicznych, które miały zwiększać dostępność budynków dla wszystkich mieszkańców, w tym również osób z niepełnosprawnościami.

Obecnie obszar tematyczny konkursu wykracza poza kwestie architektoniczne. Nagradzane są osoby, firmy, organizacje i zespoły badawcze, które dzięki swoim działaniom promują Kraków, zwiększają dostępność i sprawiają, że życie osób z niepełnosprawnościami w Krakowie jest bardziej komfortowe.

Kategorie zgłoszeń

 1. Budownictwo dostępne, w obszarze:
  • obiekty użyteczności publicznej,
  • przestrzeń publiczna,
  • obiekty i przestrzenie zabytkowe.
 2. Innowacyjne technologie i innowacyjne projekty badawcze.
 3. Projekty i wydarzenia społeczne promujące Kraków jako miasto przyjazne osobom z niepełnosprawnościami.
 4. Osobowość roku.
 5. Najlepsza firma wspierająca Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem.

Zgłoszenia należy składać w wyznaczonym terminie tj. od 01.01.2024 r. do 29.02.2024 r..

Zgłoszenia należy wysłać pocztą na adres: Urząd Miasta Krakowa Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia, ul. Dekerta 24, 30-703 Kraków, z dopiskiem: „Kraków bez barier” 2023 lub drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zgłoszeń dokonuje się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego stanowiącego załącznik nr od 1-4 (w zależności od wybranej kategorii) do Regulaminu oraz opatrzenie formularza podpisem osoby zgłaszającej.

Formularze zgłoszeniowe oraz dokładne informacje dotyczące konkursu można znaleźć TUTAJ. Do zgłoszeń przesyłanych w formie papierowej należy dołączyć zdjęcia na płycie CD, a do zgłoszeń przesyłanych elektronicznie zdjęcia w formacie jpg. lub png.

Źródło: www.krakow.pl

Pt., 19 St. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś