Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Pajacyk - wsparcie żywnościowe Wakacje 2023

Pajacyk - wsparcie żywnościowe Wakacje 2023 fotolia.pl

Polska Akcja Humanitarna zaprasza do składania wniosków na dofinansowanie żywienia w okresie wakacji letnich 2023 w ramach programu Pajacyk – wsparcie żywnościowe.

Poprzez program Pajacyk – wsparcie żywnościowe, Fundacja Polska Akcja Humanitarna wspiera od 1998 roku dzieci, które ze względu na trudną sytuację socjalno-bytową powinny otrzymywać bezpłatne posiłki, a nie mogą liczyć na pomoc z innych źródeł.

Program przeznaczony jest dla podopiecznych placówek wsparcia dziennego, świetlic środowiskowych i socjoterapeutycznych, które z różnych przyczyn potrzebują takiej formy pomocy. Odbiorcami Programu są dzieci i młodzież od 6 do 18 roku życia zagrożone wykluczeniem społecznym z powodu ubóstwa, niezaradności życiowej rodziców, niepełnosprawności lub innych przyczyn, w tym z powodu uchodźctwa.

Pajacyk odpowiada na potrzeby wszystkich dzieci niezależnie od ich narodowości, dlatego do programu kwalifikują się również dzieci i młodzież pochodzenia ukraińskiego przybyłe do Polski w wyniku wojny w Ukrainie po 24 lutego 2022 oraz potrzebujące dzieci innych narodowości przebywające na terytorium Polski.

Przedmiotem finansowania są posiłki dla dzieci uczęszczających do Placówki. W ramach finansowania uznawane są koszty:

  • zakupu gotowych posiłków – w przypadku, gdy Placówka nie ma kuchni i zapewnia dzieciom posiłek w formie cateringu lub w przypadku wyjazdów i wyjść poza siedzibę placówki.
  • zakupu produktów żywnościowych – w przypadku, gdy Placówka posiada własną kuchnię i samodzielnie przygotowuje posiłki.

Wnioski konkursowe można składać do 19 maja 2023 r. za pośrednictwem platformy Witkac.pl. Aby złożyć ofertę niezbędne jest założenie konta na platformie Witkac.pl.

Na końcu ogłoszenia znajdują się przydatne pliki, które pomogą Państwu w prawidłowym wypełnieniu wniosku.

Źródło: pajacyk.pl

Czw., 11 Mj. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś