Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zobacz najnowszy spot kampanii pn. „Otwarte miasta i wsie – mapowanie i współpraca dla Ukrainy”

Zobacz najnowszy spot kampanii pn. „Otwarte miasta i wsie – mapowanie i współpraca dla Ukrainy” fot. canva

W ramach ogólnopolskiej kampanii pn. „Otwarte miasta i wsie – mapowanie i współpraca dla Ukrainy”, powstał spot informacyjny, prezentujący główne założenia tej inicjatywy.

Otwarte Miasta i Wsie to projekt łączący działające w całym kraju organizacje, ośrodki pomocy i urzędy. Jego celem jest wsparcie merytoryczne osób mających bezpośredni kontakt z uchodźcami oraz wspólny rozwój narzędzia Mapuj Pomoc organizującego ogólnopolską bazę punktów pomocowych.

W ramach akcji informacyjnej, która rozpoczęła się w połowie kwietnia br. i będzie trwała do czerwca, odbędzie się seria spotkań z przedstawicielami miast, gmin wiejskich i pracowników samorządowych różnego szczebla z pozarządowymi zespołami pomocowymi, które będą okazją do wzajemnego dzielenia się doświadczeniami, wiedzą, a także wspólnego rozwoju narzędzia Mapuj Pomoc.

W każdym z miast planowane są spotkania z czołowymi przedstawicielami organizacji humanitarnych, pomocowych oraz instytucji państwowych i międzynarodowych działających na rzecz poprawy sytuacji uchodźców w naszym kraju. Spotkaniom będą towarzyszyły również inne formy dające wiedzę i inspiracje (warsztaty, spotkania, debaty).

Spot dostępny jest na platformie youtube

Akcję zainicjowała Fundacja CultureLab (Mapuj Pomoc) oraz Urząd Miasta Kielce wraz z partnerami: Związkiem Powiatów Polskich, Związkiem Miast Polskich, Unią Metropolii Polskich, Związkiem Województw RP, Związkiem Gmin RP oraz Związkiem Ukraińców Polskich.

Pt., 21 Kw. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska