Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Na rzecz lokalnej społeczności: Największa i najważniejsza inwestycja ostatnich lat w Powiecie Iławskim

Na rzecz lokalnej społeczności: Największa i najważniejsza inwestycja ostatnich lat w Powiecie Iławskim fot. A. Michalski (arch. Powiatu Iławskiego)

To pierwsza nowa szkoła wzniesiona w Iławie po 1989 roku. To także największa i najważniejsza inwestycja ostatnich lat przeprowadzona przez Samorząd Powiatu Iławskiego, o wartości przekraczającej 24 miliony złotych. To w końcu urzeczywistnione marzenie uczniów, nauczycieli, rodziców i samorządowców. Mowa o nowej siedzibie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Iławie, którą oficjalnie otwarto 1 września 2022 r.

Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski z wielką radością przywitał gości w progach nowej siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Iławie. Placówki, która urzeczywistnią marzenia nie tylko dzieci i młodzieży, również ich rodziców, pracowników, a także władz samorządowych Powiatu Iławskiego, które nawet przez moment nie miały wątpliwości co do celowości tej inwestycji. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Iławie to wyjątkowe miejsce z bogatą historią i dorobkiem, w którym pracują osoby kompetentne, z energią, pomysłami, a przede wszystkim z sercem. Nowoczesna siedziba placówki otworzy szersze perspektywy oraz szanse dla dzieci z niepełnosprawnościami z Powiatu Iławskiego, ale również z powiatów ościennych.

Budowa nowej siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Iławie to jedna z najważniejszych inwestycji władz samorządowych Powiatu Iławskiego, a jej całkowita wartość wyniosła 24 108 335,66 zł.

W uroczystości otwarcia placówki wzięło udział ponad stu gości. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy przygotował na tę wyjątkową okazję kilka artystycznych występów, które wzruszały i wprowadzały fantastyczną atmosferę.

Jak mówił w swoim przemówieniu Starosta, to pierwsza nowa szkoła wzniesiona w Iławie po 1989 roku. Jest to obiekt w pełni dostosowany do potrzeb uczniów z różnymi dysfunkcjami, pozbawiony barier architektonicznych, stwarzający bardzo dobre warunki do nauki i rehabilitacji. Starosta przekazał także kilka ważnych informacji dotyczących inwestycji. Sięgnął pamięcią do początku czerwca 2019 r., kiedy to Zarząd Powiatu Iławskiego podpisał umowę z wykonawcą, natomiast już w listopadzie 2021 r. uzyskano pozwolenie na użytkowanie obiektu.

Ośrodek ma powierzchnię 6 319 m2, dostosowany jest do kształcenia około 240 uczniów, w placówce zatrudnionych jest ponad 110 nauczycieli, specjalistów, pracowników administracji i obsługi. Jest to obiekt w pełni dostosowany do potrzeb uczniów z różnymi dysfunkcjami, pozbawiony barier architektonicznych, stwarzający bardzo dobre warunki do nauki i rehabilitacji. Uczniowie i nauczyciele mają do dyspozycji 30 profesjonalnie wyposażonych sal lekcyjnych, gabinety terapeutyczne (logopedyczne, psychologiczne, pedagogiczne), pomieszczenia rehabilitacyjne, salę doświadczania świata, pracownie zajęć praktycznych, salę gimnastyczną, bibliotekę z czytelnią. Na zewnątrz powstał ogród warzywno-owocowy, boisko o nawierzchni trawiastej. Wyposażony jest w nowoczesne instalacje elektryczne i teletechniczne.

– Z dumą mogę powiedzieć, że dzisiaj Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Iławie tworzy właściwe warunki edukacyjne, wychowawcze i opiekuńcze umożliwiające dzieciom i młodzieży prawidłowy rozwój, rewalidację, rehabilitację i integrację. Jest nowoczesną i bogato wyposażoną placówką. – Życzę dyrekcji Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie, gronu pedagogicznemu, pracownikom administracji, obsługi, rodzicom i uczniom, aby warunki stworzone w nowej siedzibie były inspiracją do dalszego rozwoju i realizacji ambitnych planów edukacyjnych – podsumował Starosta.

Źródło: Powiat Iławski

Czw., 5 St. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska