Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

PCPR w Gostyniu. Kolejny transport humanitarny dotarł na Ukrainę

PCPR w Gostyniu. Kolejny transport humanitarny dotarł na Ukrainę fot.canva

Już 294 dni Ukraina broni się przed bestialską agresją raszystów - najeźdźców z imperialnej Rosji. Wojna ta pochłonęła już wiele ofiar i wciąż przynosi olbrzymie straty. A na obszarach wyzwolonych spod okupacji rosyjskiej i w rejonach przyfrontowych brakuje wszystkiego, począwszy od żywności po podstawowe środki czystości i higieny.

Kolejny - czternasty w akcji koordynowanej przez Stowarzyszenie „DZIECKO” i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu - transport humanitarny darów z Ziemi Gostyńskiej dotarł do Ukrainy.

Trafił on bezpośrednio w rejon Bachmutu, w Okręgu Donieckim, gdzie toczą się obecnie najbardziej zacięte walki z najeźdźcą rosyjskim; do osób cywilnych, zamieszkujących w rejonie walk, do dzieci, seniorów, osób z niepełnosprawnościami. To ponad 100 grubych kocy oraz kilkadziesiąt śpiworów, ciepła odzież, kurtki, czapki, szale, rękawice, skarpety, buty, żywność, makarony, kasza, konserwy, olej, cukier, czekolada, artykuły higieniczne, proszki do prania, mydło, szampony, pampersy dla dorosłych i dla dzieci, podpaski itp.

Ważna część transportu to środki dezynfekujące, opatrunki, bandaże, leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe oraz wózek inwalidzki i kule ortopedyczne. Te dary trafiły do szpitali na zapleczu frontu. Załadunek darów odbył się w minionym tygodniu. Dary odebrali wolontariusze ukraińskiej Fundacji Charytatywnej „Katiusza” i przewieźli do Ukrainy.

- Przygotowując ten transport humanitarny, organizatorzy planowali zebranie darów na jeden bus. Ofiarność mieszkańców Ziemi Gostyńskiej zaskoczyła nas całkowicie. Darów zebraliśmy nie na jeden, a na trzy busy. Auta po załadunku wyjechały do Ukrainy pod koniec minionego tygodnia - podkreśla Dyrektor PCPR w Gostyniu.

Ta kolejna wyjątkowa nieodpłatna pomoc została udzielona dzięki współpracy: Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Stowarzyszenia „DZIECKO”, Urzędu Miasta w Lesznie, Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu, oraz Domów Pomocy Społecznej , Domu Dziecka w Bodzewie, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach, Środowiskowego Domu Samopomocy w Krobi i wielu, wielu indywidualnych ofiarodawców.

Ruszyła już zbiórka na kolejny transport humanitarny 

Dary można składać w siedzibie PCPR w Gostyniu ul. Wrocławska 8, 1. piętro codziennie do godz. 15.00 (lub po tej godzinie po indywidualnym umówieniu się) - tel. 65 572 7528; 601 071 487.

Potrzebna jest żywność: kaszki, zupki, posiłki dla dzieci, olej, ryż, makaron, kasza, cukier oraz konserwy mięsne, a także ciepła odzież, kurtki, szaliki, czapki, rękawice itp. Potrzebna jest też pomoc medyczna, zwłaszcza apteczki taktyczne dla przyfrontowych lekarzy, sanitariuszy, pielęgniarek; stazy taktyczne (opaski uciskowe), plastry, gazy jałowe, opatrunki, środki odkażające, leki przeciwbólowe, strzykawki, igły, apteczki, podkłady higieniczne, środki hemostatyczne, sól fizjologiczna, materiał do szwów chirurgicznych, kołnierze ortopedyczne.

Wpłat można dokonać na specjalne konto Stowarzyszenia „DZIECKO”:
Nr konta 66 2030 0045 1110 0000 0270 9000
Tytuł przelewu: SOLIDARNI Z UKRAINĄ – Darowizna

Źródło: IP

Pt., 16 Gr. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska