Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Wielkopolanie pytają o centra opiekuńczo-mieszkalne

Wielkopolanie pytają o centra opiekuńczo-mieszkalne fotolia.pl

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski zwróciło się do Minister Rodziny i Polityki Społecznej z prośbą o wyjaśnienia ws. Programu „Centra opiekuńczo-mieszkalne”.

Jak czytamy w piśmie, skierowanym do minister Marleny Maląg, samorządowcy nie wiedzą, czy utworzenie 90 centrów opiekuńczo-mieszkalnych, które zapowiedziano w informacji o programie, jest liczbą nieprzekraczalną i czy w związku z tym środki będą przeznaczane na tworzenie nowych centrów czy już utworzonych na podstawie programu w latach wcześniejszych. Stąd zwrócili się z wnioskiem o przedstawienie planowanej liczby tworzonych centrów w podziale na pozostałe lata realizacji Programu tj. 2022-2026.

W wystąpieniu zwrócono się także z prośbą o interpretację tego, czy koszty przygotowania dokumentacji projektowej są kwalifikowane od dnia 1 stycznia w roku, w którym będzie składany wniosek o dofinansowanie.

Stowarzyszenie podkreśliło również, że przystąpienie do naboru przez gminy i powiaty wymaga z ich strony odpowiedniego przygotowania, w tym opracowania dokumentacji, dlatego w liście skierowano jednocześnie prośbę o wskazanie terminów kolejnych edycji w roku 2022 oraz przewidywane terminy ogłaszania naborów do programu w latach kolejnych.

Z całością wystąpienia można zapoznać się na stronie Stowarzyszenia.

Celem programu jest celem jest pomoc dorosłym osobom niepełnosprawnym ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności lub orzeczeniem traktowanym na równi z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, poprzez zapewnienie usługi zamieszkiwania w formie pobytu całodobowego lub pobytu dziennego.

Pt., 19 Sp. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Adrian Pokrywczyński