Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy wydłużony do 14 marca

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy wydłużony do 14 marca fotolia.pl

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przyznawany rodzicom dzieci do lat ośmiu został wydłużony do 14 marca. Taką informację zawiera rozporządzenie Rady Ministrów.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje:

  • w przypadku zamknięcia żłobka, przedszkola, szkoły lub klubu dziecięcego z powodu COVID-19, do którego dzieci lub osoby dorosłe niepełnosprawne uczęszczały, oraz
  • w przypadku niemożności zapewnienia opieki przez żłobek, klub dziecięcy, przedszkole, placówkę pobytu dziennego oraz inną placówkę lub podmiot zatrudniający dziennych opiekunów z powodu czasowego ograniczenia funkcjonowania tych placówek w związku z COVID-19.

W przypadku zamknięcia lub ograniczenia funkcjonowania placówek, zasiłek mogą pobierać rodzice dzieci do lat 8, ubezpieczeni rodzice dzieci do 16 roku życia, które mają orzeczenie o niepełnosprawności, rodzice dzieci do 18 roku życia, które mają orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, rodzice dzieci do 24 roku życia, które mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, a także ubezpieczeni rodzice lub opiekunowie osób pełnoletnich niepełnosprawnych, zwolnieni od wykonywania pracy z powodu konieczności zapewnienia opieki nad taką osobą.

Źródło: MEiN

Czw., 4 Mrz. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska