Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Cyfrowe wsparcie seniorów

Cyfrowe wsparcie seniorów fotolia.pl

W Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej (MRiPS) w czwartek odbyła się konferencja prasowa, w której wzięli udział: minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, sekretarz stanu w MRiPS - Stanisław Szwed, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - Adam Andruszkiewicz, Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej, sekretarz stanu w KPRM - Piotr Mazurek oraz seniorzy z „Dziennych Domów+”, którzy w wydarzeniu uczestniczyli zdalnie.

e-Senior potrafi!

- Już ponad 9 milionów Polaków korzysta z profilu zaufanego, który umożliwia załatwienie wielu spraw urzędowych bez wychodzenia z domu. W tym także coraz więcej seniorów, którzy mogą założyć również tymczasowy profil zaufany – podkreślił minister Adam Andruszkiewicz.

Sekretarz stanu w KPRM mówił o podejmowanych w ostatnich latach działaniach z zakresu cyfryzacji, w tym m.in. o inicjatywach w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów.

- Najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich Babć i Dziadków. To państwo pokazujecie pociechom jak iść przez życie, uzupełniacie rodziców w wychowaniu dzieci. W tym trudnym czasie życzę zdrowia, miłości i szacunku od młodzieży, którą wychowujecie. Jako rząd wprowadzamy takie mechanizmy, które dają stabilizację finansową, a także aktywność osób starszych poprzez programy takie jak „Senior Plus” czy „Aktywni Plus”, który będzie realizowany od tego roku - powiedziała minister Marlena Maląg.

Wsparcie dla seniora

- Wszystkie programy senioralne będą kontynuowane, zarówno „Senior Plus”, który jest kierowany do samorządów, a także program „Aktywni Plus”, który będzie kontynuacją programu „ASOS”. Łącznie na te programy zostanie przeznaczone 500 mln zł. Drodzy Państwo, myślę, że jeśli będziemy przestrzegać obostrzeń, wszyscy się zaszczepimy, to dosyć szybko będziemy mogli ponownie się spotykać - dodał Sekretarz stanu w MRiPS Stanisław Szwed.

Seniorzy z „Dziennych Domów+” podziękowali minister Marlenie Maląg oraz całemu rządowi za wsparcie seniorów, w tym finansowe.

- Bardzo się cieszę, że możemy się tu dziś z Państwem spotkać. Kolejna dobra wiadomość - mamy coraz więcej środowisk młodzieżowych, środowisk obywatelskich, które chcą się angażować w pomoc seniorom. Już 275 środowisk z całej Polski dołączyło do Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów. Dla nas i dla osób, które się w to angażują jest to ogromna radość i zaszczyt móc pomagać osobom, które teraz najbardziej tego potrzebują – dodał Sekretarz stanu w KPRM Piotr Mazurek.

Zostań cyfrowym wolontariuszem

Wciąż można zgłaszać się na „Cyfrowych Wolontariuszy” w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów.

Wystarczy wejść na stronę internetową: www.wspierajseniora.pl i klikając w zakładkę „Cyfrowy Wolontariusz” wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy.

Źródło: MC

Czw., 21 St. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Artur Duda