Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Progress - konkurs na wspieranie aktywnego i godnego starzenia się

Progress - konkurs na wspieranie aktywnego i godnego starzenia się fotolia.pl

Dyrekcja Generalna Komisji Europejskiej ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego w ramach Programu Wspólnotowego na rzecz Zatrudnienia i Solidarności Społecznej Progress ogłosiła konkurs na realizację działania - VP/20l1l007 "Innowacyjne polityki na rzecz wspierania zdrowego, aktywnego i godnego starzenia oraz wzrost efektywności wydatków na socjalne, zdrowotne i długookresowe usługi opiekuńcze".

W ramach działania Komisja Europejska zamierza wspierać inicjatywy mające na celu trwałą i dobrej jakości opiekę zdrowotna i opiekę długoterminową skierowaną do osób w starszym wieku. Ponadto, Komisja zamierza udzielić wsparcia finansowego projektom, które będą zawierały ulepszone strategie dotyczące zdrowego, aktywnego i godnego starzenia w krajach uczestniczących w programie Progress.

Proponowane projekty mogą koncentrować się na różnych etapach rozwijanych strategii - poczynając od identyfikacji potencjalnych korzyści (związanych ze zdrowym i aktywnym starzeniem się) dla systemu zabezpieczenia socjalnego, a na projektowaniu nowych polityk, ich implementacji i ewaluacji kończąc. Zgłaszane projekty powinny w szczególności uwzględniając specyficzne grupy znajdujące się w trudnej sytuacji oraz te obszary Unii Europejskiej, gdzie problemy związane ze zdrowiem są szczególnie rozpowszechnione oraz istnieje ryzyko, ze wiele osób nie otrzyma wystarczającego wsparcia, aby móc godnie żyć.

Wnioski można składać do 26 września br. Do rozdysponowania jest 2 mln euro. Maksymalne dofinansowanie projektu wynosi do 80% kosztów kwalifikowanych.

Pełna informacja na temat konkursu znajduje się na stronie Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego

Wt., 30 Sp. 2011 0 Komentarzy Dodane przez: Barbara Łączna