Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zmiana rozporządzenia w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych

Zmiana rozporządzenia w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych fotolia.pl

W wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów pojawiła się informacja o pracach nad projektem rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych.

Zgodnie z zapowiedziami nowelizacja rozporządzenia ma na celu uaktualnienie minimalnego poziomu wynagrodzenia zasadniczego pracowników samorządowych. Projekt rozporządzenia ma przewidywać  – w odniesieniu do pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę – podwyższenie kwot minimalnego poziomu wynagrodzenia zasadniczego określonego w I. Tabeli, w załączniku nr 3 do rozporządzenia i ustalenie ich w wysokości od 4000 zł w I kategorii zaszeregowania (dotychczas 3300 zł) do 6200 zł w XX (ostatniej) kategorii zaszeregowania (dotychczas 5200 zł).

Projektowany w rozporządzeniu poziom minimalnego wynagrodzenia zasadniczego będzie niższy od 1 lipca 2024 r. w kategoriach I–VI od kwoty 4300 zł (minimalne wynagrodzenie za pracę), jednakże pracodawca ma możliwość ustalenia wynagrodzenia pracownikom zatrudnionym w pełnym wymiarze czasu pracy w taki sposób, aby jego wysokość nie była niższa od obowiązującej wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę.

Zmiany mają wejść w życie z dniem 1 lipca 2024 r.

Źródło: www.gov.pl 

Czw., 9 Mj. 2024 0 Komentarzy
Bernadeta Skóbel
Redaktor Bernadeta Skóbel