Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Dane z CEP. Ministerstwo Cyfryzacji szykuje nowe rozporządzenie

Dane z CEP. Ministerstwo Cyfryzacji szykuje nowe rozporządzenie fotolia.pl

W wykazie prac legislacyjnych Ministra Cyfryzacji pod pozycją 4 pojawiła się informacja o projekcie rozporządzenia w sprawie rodzaju i zakresu danych udostępnianych z Centralnej Ewidencji Pojazdów.

Jak podaje resort, projekt stanowi realizację zmian wprowadzonych:

  • ustawą z dnia 7 lipca 2023 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczania niektórych skutków kradzieży tożsamości w zakresie rozszerzenia katalogu podmiotów uprawnionych do pozyskiwania danych z centralnej ewidencji pojazdów (CEP) o organy właściwe w sprawach realizacji zadań związanych z prowadzeniem strefy czystego transportu oraz
  • ustawą z dnia 14 kwietnia 2023 r. o zmianie nazwy uczelni służb państwowych nadzorowanej przez Ministra Sprawiedliwości i o zmianie ustawy o Służbie Więziennej oraz niektórych innych ustaw w zakresie rozszerzenia katalogu podmiotów uprawnionych do pozyskiwania danych z CEP o Inspektorat Wewnętrzny Służby Więziennej, a także
  • ustawą z dnia 16 czerwca 2023 r. o zmianie ustawy – Prawo geologiczne i górnicze oraz niektórych innych ustaw w zakresie rozszerzenia katalogu podmiotów uprawnionych do pozyskiwania danych z CEP o organy nadzoru górniczego.

Konieczność wydania nowego rozporządzenia wynika z tego, że w wyniku wymienionych zmian nastąpi uchylenie rozporządzenia Ministra Cyfryzacji z dnia 1 grudnia 2020 r. w sprawie rodzaju i zakresu danych udostępnianych z centralnej ewidencji pojazdów.

Planowany termin wydania rozporządzenia to I półrocze 2024 r.

Wykaz prac legislacyjnych Ministra Cyfryzacji, poz. 4

Źródło: mc.bip.gov.pl 

Śr., 6 Mrz. 2024 0 Komentarzy
Przemysław Matysiak
Redaktor Przemysław Matysiak