Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Funkcjonowanie Prawa wodnego omawiane w Sejmie

Funkcjonowanie Prawa wodnego omawiane w Sejmie fot.canva

Komisja Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Sejmu RP przyjęła sprawozdanie Ministra Infrastruktury na temat stosowania ustawy Prawo wodne.

Obowiązek przedstawienia informacji wynikał z art. 572 Prawa wodnego. Zgodnie z nim, minister właściwy do spraw gospodarki wodnej, po upływie 5 lat od dnia wejścia w życie ustawy, miał przedstawić Sejmowi informację o skutkach jej stosowania.

Jak podkreślono w podsumowaniu sprawozdania - wprowadzenie kompleksowego, spójnego i sprawnego systemu zarządzania gospodarką wodną w Polsce wymaga jego doskonalenia, które jest dokonywane przez ministra właściwego do spraw gospodarki wodnej we współpracy z jednostkami podległymi i nadzorowanymi na podstawie bieżącej analizy funkcjonujących rozwiązań.

Posłowie skupili się w dyskusji na temat polityki wodnej jaką prowadził poprzedni rząd, gdyż sprawozdanie dotyczyło de facto działań z poprzednich kadencji. Kalendarz wyborczy sprawił, że informację przedstawiała w Sejmie już nowa koalicja rządowa. Niemniej, nie padły jasne deklaracje, czy np. Wody Polskie jako instytucja zostaną utrzymane.

Ostatecznie jednak komisja postanowiła przyjąć informację.

W posiedzeniu komisji uczestniczył przedstawiciel Związku Powiatów Polskich.

Sprawozdanie Ministerstwa załączamy do niniejszego artykułu.

Czw., 18 St. 2024 0 Komentarzy
Adrian Pokrywczyński
redaktor Adrian Pokrywczyński