Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nowe przepisy dotyczące wniosków o dotację na zwrot akcyzy rolnikom

Nowe przepisy dotyczące wniosków o dotację na zwrot akcyzy rolnikom fotolia.pl

W Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację rozporządzenia w sprawie przekazywania gminom dotacji celowej na postępowanie w sprawie zwrotu podatku akcyzowego.

Zgodnie z rozporządzeniem, w tym roku we wnioskach wójtów o przekazanie gminie dotacji celowej na postępowanie w sprawie zwrotu producentom rolnym podatku akcyzowego składanych do wojewody do 18 września – dodatkowo wyszczególnia się kwotę przeznaczoną na pokrycie kosztów związanych z postępowaniem w sprawie otrzymania przez producentów rolnych dodatkowej pomocy w wysokości 0,54 zł na 1 litr oleju napędowego do ilości zakupionego oleju napędowego w okresie od dnia 1 lutego do dnia 31 lipca 2023 r. wynikającej z faktur VAT albo ich kopii, stanowiących dowód zakupu tego oleju, dołączonych do wniosku producenta rolnego oraz kwoty przeznaczonej na jej wypłatę.

W rozporządzeniu dodano też na stałe obowiązek uwzględnienia przez gminy w swoich wnioskach o dotację m.in. średniej rocznej liczby świń oraz średnią roczną liczbę dużych jednostek przeliczeniowych owiec, kóz i koni zgłoszonej przez producentów rolnych we wnioskach o zwrot podatku.

W rozporządzeniu znalazły się też nowe wzory sprawozdań rzeczowo-finansowych z realizacji wypłat stanowiące załączniki do regulacji.

Rozporządzenie, opublikowane w Dzienniku Ustaw pod pozycją nr 1699, wchodzi w życie 1 września.

Pt., 1 Wrz. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Adrian Pokrywczyński