Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Organizacja roku szkolnego z nowym tekstem jednolitym

Organizacja roku szkolnego z nowym tekstem jednolitym fotolia.pl

Ogłoszono tekst jednolity rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego.

Minister Edukacji i Nauki wydał obwieszczenie w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji roku szkolnego. Ukazało się ono w Dzienniku Ustaw 27 czerwca, choć wydano je 31 maja.

Nowy tekst jednolity uwzględnia większość zmian wprowadzonych: rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 lutego 2019 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 318); rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 czerwca 2019 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1093) oraz rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23 sierpnia 2022 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1810).

Rozporządzenie z 11 sierpnia 2017 r. dotyczy organizacji roku szkolnego w publicznych szkołach podstawowych i publicznych szkołach ponadpodstawowych, publicznych placówkach, w których funkcjonują szkoły, i publicznych centrach kształcenia zawodowego, z wyjątkiem publicznych szkół artystycznych i szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich.

Tekst jednolity ogłoszono w Dzienniku Ustaw pod pozycją nr 1211.

Śr., 28 Czrw. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Adrian Pokrywczyński