Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Tekst jednolity ustawy o podatkach i opłatach lokalnych

Tekst jednolity ustawy o podatkach i opłatach lokalnych fotolia.pl

10 stycznia 2023 r. w Dzienniku Ustaw RP pojawił się pod pozycją nr 70 nowy tekst jednolity ustawy o podatkach i opłatach lokalnych. 

Obwieszczenie Marszałek Sejmu z dnia 16 listopada 2022 r. wprowadza tekst jednolity ustawy z dnia 12 stycznia 1991 r., choć jest to bardzo drobna zmiana w porównaniu z poprzednią wersją. Uwzględnia ona zmiany wprowadzone ustawą z dnia 7 lipca 2022 r. o zmianie ustawy o Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1512) oraz wynikające z przepisów ogłoszonych przed dniem 9 listopada 2022 r. Podany w załączniku do obwieszczenia jednolity tekst ustawy nie obejmuje natomiast art. 15 ustawy z dnia 7 lipca 2022 r. o zmianie ustawy o Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia oraz niektórych innych ustaw.

Nowelizacja ustawy o podatkach i opłatach lokalnych wprowadzona ustawą o zmianie ustawy o Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia dotyczyła dodania do katalogu podmiotów zwolnionych z podatku od nieruchomości Centrum Dialogu im. Juliusza Mieroszewskiego (z wyjątkiem przedmiotów opodatkowania zajętych na działalność gospodarczą).

Celem działalności Centrum jest inicjowanie, wspieranie i podejmowanie działań na rzecz dialogu i porozumienia w stosunkach Polaków z narodami Europy Wschodniej, w szczególności z Ukraińcami, Białorusinami, Gruzinami, Mołdawianami i Rosjanami. Siedziba instytucji znajduje się w Warszawie.

Czw., 12 St. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Adrian Pokrywczyński