Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Rozliczenie umów z NFZ za rok 2020

Rozliczenie umów z NFZ za rok 2020 fotolia.pl

W Sejmie trwają prace nad nowelizacją ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Prace te są przygotowaniem do aneksowania umów, które umożliwią przedłużenie kontraktów z roku 2020 do końca roku 2021.

Jeżeli ustawa wejdzie w życie to, nie później niż na początku kwietnia, Narodowy Fundusz Zdrowia podejmie działania zmierzające do przedłużenia umów i okresów rozliczeniowych. Fundusz po zmianie ustawy, nie będzie dokonywał - do końca czerwca 2021 r. - ostatecznego rozliczenia środków wypłaconych na podstawie OWU w ramach umów z 2020 r., dla których okres rozliczeniowy został przedłużony do 30 czerwca 2021 r., do czego zobowiązują Fundusz aktualne przepisy prawa. Oznacza to, że szpitale zyskają więcej czasu na rozliczenie tych umów.

Narodowy Fundusz Zdrowia przypomina, że świadczenia związane z gotowością do leczenia i leczeniem pacjentów z COVID-19 są finansowane z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, a nie z budżetu Narodowego Funduszu Zdrowia.

Źródło: NFZ 

Pon., 22 Mrz. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek