Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nie będzie wysłuchania publicznego w sprawie reformy oświatowej. Powołano podkomisję

Nie będzie wysłuchania publicznego w sprawie reformy oświatowej. Powołano podkomisję fotolia.pl

Wniosek korporacji samorządowych o przeprowadzenie wysłuchania publicznego dotyczącego rządowych projektów ustaw: Prawo oświatowe oraz Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe był tematem posiedzenie komisji sejmowych, które odbyło się 30 listopada br.

Materia objęta wnioskiem została już przedstawiona na łamach Dziennika tutaj: http://wartowiedziec.org/index.php/start/aktualnosci/32375-reforma-owiaty-organizacje-samorzdowe-chc-wysuchania-publicznego.

Wniosek korporacji był jednym z trzech złożonych w tej sprawie wniosków. Wysoka Izba zdecydowała, że zostaną one rozpatrzone przez połączone Komisje: Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej.

Po krótkiej dyskusji ostatecznie zarządzono głosowanie. Posłowie stosunkiem głosów 26 – za wysłuchaniem oraz 39 – przeciw wysłuchaniu, zdecydowali o odrzuceniu wniosku o wysłuchanie publiczne.

W związku z powyższym poddano pod głosowanie kolejny alternatywny wniosek o powołanie podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia rządowych projektów ustaw: Prawo oświatowe (druk nr 1030), Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe (druk nr 1031) oraz komisyjnego projektu ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty (druk nr 526).

Posłowie zgodnie przyjęli wniosek i wybrali 15 osobową podkomisję nadzwyczajną, która rozpocznie swoją pracę 1 grudnia br. Podczas prac podkomisji głos będą mogły zabrać reprezentanci wszystkich środowisk zainteresowanych reformą.

Śr., 30 Lst. 2016 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Liszka-Michałka