Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

JST ma dłuższy termin na przekazanie informacji o ewidencji

JST ma dłuższy termin na przekazanie informacji o ewidencji fotolia.pl

Na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie przedłużenia terminu do przekazywania informacji,  której mowa w art. 82 § 1b Ordynacji podatkowej.

W związku ze zgłaszanymi trudnościami dostosowania się od 1 lipca 2016 r. do wymogu obligatoryjnego składania informacji o prowadzonej ewidencji w podatku VAT ze strony podmiotów tworzących sektor finansów publicznych lub też niektórych innych podmiotów spoza tego sektora, wykonujących jednak przede wszystkim zadania o charakterze publicznym proponuje się przejściowo dla tych podmiotów wydłużenie tego terminu.

Projektowane rozporządzenie określa wprost katalog podmiotów, którym przedłuża się do 31 stycznia 2017 r. termin przekazywania informacji o prowadzonej ewidencji, za miesiące, które przypadają od 1 lipca 2016 r. do 31 grudnia 2016 r. Ma ono zastosowanie do niektórych podmiotów, których przeważającą częścią działalności jest realizacja zadań publicznych, mających status tzw. podatników VAT czynnych, prowadzących ewidencję, o której mowa w art. 109 ust. 3 ustawy o VAT przy użyciu programów komputerowych, które mają obowiązek przekazywania informacji o prowadzonej ewidencji za miesiące przypadające od I lipca 2016 r. Tym podmiotom resort proponuje przedłużenie do 31 stycznia 2017 r. terminu przekazywania informacji o prowadzonej ewidencji, za miesiące, które przypadają od 1 lipca 2016 r. do 31 grudnia 2016 r.

Należy wskazać, że przedłużenie terminu przekazywania informacji o prowadzonej ewidencji zagwarantuje podmiotom zobowiązanym niezbędny czas na dostosowanie programów komputerowych do realizacji tego obowiązku.

Czw., 1 Wrz. 2016 0 Komentarzy Dodane przez: Monika Małowiecka