Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Odroczone kary za korzystanie ze środowiska?

Odroczone kary za korzystanie ze środowiska? fotolia.pl

Do Sejmu trafił projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo ochrony środowiska, cała zmiana sprowadza się do odroczenia terminu płatności opłaty za korzystanie ze środowiska oraz administracyjnej kary pieniężnej, jeżeli przedsięwzięcie, którego wykonanie zapewni usunięcie przyczyn ponoszenia podwyższonych opłat lub kar oraz jest ujęte w aktualizacji krajowego programu oczyszczania ścieków komunalnych, zostanie zrealizowane w terminie do 31 grudnia 2018 r.

Projekt ma przyczynić się do dokończenia przez gminy inwestycji, co nie spowoduje dodatkowego obciążenia finansowego. Dodatkowo projektodawcy umożliwiają na podstawie projektu ustawy na wydanie przez właściwy organ decyzji o umorzeniu płatności podwyższonej opłaty za korzystanie ze środowiska podmiotom, które zrealizowały przedsięwzięcia w zakresie kanalizacji i oczyszczania ścieków w terminie do dnia 31 grudnia 2015 r., czyli na podstawie przepisów dotychczasowych.

Zmiana ma wpłynąć na podmioty, które zrealizowały przedsięwzięcia w terminie do 31 grudnia 2015, celem dalszej motywacji podmiotów realizujących. Projektodawcy założyli, że ustawa ma wejść w życie 31 grudnia 2015, więc można spodziewać się szybkich prac nad tą nowelizacją. 

Śr., 9 Gr. 2015 0 Komentarzy Dodane przez: Marcin Maksymiuk