Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Lipcowy Zespół ds. Administracji

Lipcowy Zespół ds. Administracji fotolia.pl

W piątek, 15 lipca br. odbyło się posiedzenie Zespołu KWRiST ds. Administracji Publicznej i Bezpieczeństwa Obywateli. Posiedzenie zdominował temat nowelizacji ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych.

Do prac Zespołu przedłożono następujące projekty: projekt ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych oraz projekt ustawy przepisy wprowadzające ustawę o cmentarzach i chowaniu zmarłych. Niestety, nie otrzymaliśmy pisemnej odpowiedzi na uwagi, jakie zgłosiliśmy do projektów, pomimo zapewnienia na Zespole Zdrowia, iż takie odpowiedzi będą. Ze strony ZPP powtórzone zostały podczas posiedzenia trzy najważniejsze kwestie tj. zapewnienie transportu zwłok przez powiaty w przypadku konieczności wykonania badań pośmiertnych, zapewnienie transportu zwłok przez powiaty w przypadku śmierci na pokładzie statku powietrznego oraz wykluczenie z obowiązku stwierdzania zgonów lekarzy udzielających świadczeń w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej. Z uwagi na fakt, że obszerna dyskusja na temat zgłoszonych przez nas uwag (pomiędzy tymi samymi przedstawicielami ze strony samorządowej i resortowej) odbyła się na poniedziałkowym posiedzeniu Zespołu Zdrowia, zrezygnowaliśmy ze szczegółowego omawiania po raz wtóry tych samych uwag.

W zakresie obu projektów ustalono, że otrzymamy odpowiedzi do zgłoszonych uwag na piśmie, a same projekty w nowych wersjach trafią na kolejne posiedzenie zespołu.

Omówiony został także projekt rozporządzenia Ministra Finansów zmieniającego rozporządzenie w sprawie wzorów dokumentów stosowanych w egzekucji należności pieniężnych, który to projekt uzyskał opinię pozytywną Zespołu.

Wt., 19 Lp. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek