Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zespół ds. Infrastruktury KWRiST: ustawa wdrożeniowa i FEnIKS

Zespół ds. Infrastruktury KWRiST: ustawa wdrożeniowa i FEnIKS fotolia.pl

6 października 2021 r. odbyło się specjalne posiedzenie Zespołu ds. Infrastruktury, Rozwoju Lokalnego, Polityki Regionalnej oraz Środowiska KWRiST, którego przedmiotem były: projekt ustawy o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021-2027 oraz projekt Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko na lata 2021-2027. Drugi z projektów uzyskał opinię pozytywną Zespołu i w konsekwencji całej Komisji Wspólnej – na podstawie upoważnienia udzielonego na posiedzeniu plenarnym.

W odniesieniu do projektu ustawy wdrożeniowej Zespół ustalił, że projektodawcy prześlą kolejną wersję projektu do końca bieżącego tygodnia oraz zastanowią się nad uwzględnieniem przynajmniej części uwag Strony Samorządowej. Ponadto może zostać zorganizowane spotkanie robocze on-line na początku przyszłego tygodnia (np. 12 października 2021 r.). Związek Powiatów Polskich w tym czasie zaproponuje propozycję zmiany przepisu dotyczącego porozumień powiatowo-gminnych. Powrót do opiniowania projektu może nastąpić na posiedzeniu 14 października 2021 r., o ile jego nowa wersja zostanie przekazana odpowiednio wcześniej.

Ponadto na kolejnym posiedzeniu Zespołu zostanie omówiony wniosek przedstawiciela ZMP, by przyspieszyć rozpatrywanie wniosków (i zwrot kosztów) w programie „Czyste powietrze” oraz programu „Mój prąd”, a także wniosek, by przedstawiciele NFOŚiGW przekazali informację, jak można się skontaktować z nimi telefonicznie, gdyż obecnie nie można się dodzwonić na żaden z podanych numerów telefonu.

Czw., 7 Prn. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Bartłomiej Zydel