Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zmiany w Funduszu Strefowym

Fundusz Strefowy gromadzi środki stanowiące wpływy z części podatku dochodowego od dochodów osiąganych z działalności gospodarczej prowadzonej na terenie specjalnych stref ekonomicznych. Środki Funduszu przeznaczane są na wsparcie nowych inwestycji, związanych z utworzeniem lub rozbudową przedsiębiorstwa należącego do podatnika, jak również z rozpoczęciem w przedsiębiorstwie działań obejmujących dokonywanie zasadniczych zmian produkcji lub procesu produkcyjnego. W konsekwencji zmian regulacji ustawowych nowelizacji ulegnie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie przekazywania i rozliczania wpływów z podatku dochodowego na rachunek Funduszu Strefowego.

Zmiany dotyczą w szczególności:

  • rozszerzenia zakresu podmiotowego obecnie funkcjonującego rozporządzenia o małych i średnich przedsiębiorców;
  • dostosowania sposobu i terminów przekazywania wpływów z PIT i CIT na Fundusz Strefowy do stanu prawnego, w którym likwidowane zostały miesięczne deklaracje podatkowe (CIT-2 i PIT-5);
  • zmiany zakresu informacji o rozliczeniu podatku dochodowego z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej na terenie specjalnych stref ekonomicznych.

Projekt odpowiedniego rozporządzenia nowelizującego trafił pod obrady Zespołu ds. Systemu Finansów Publicznych Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

 

Czw., 18 Sp. 2011 0 Komentarzy Dodane przez: Grzegorz P. Kubalski