Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

W telegraficznym skrócie

Wyznaczony został termin posiedzenia Zespołu ds. Administracji Publicznej i Bezpieczeństwa Obywateli. Odbędzie się ono 22 października w Sali Kolegialnej MSWiA. Początek o godz. 12.30.

Do rozpatrzenia na tym posiedzeniu Zespołu ds. Administracji Publicznej i Bezpieczeństwa Obywateli został w szczególności skierowane zostały:

  1. projekt uchwały Rady Ministrów zmieniającej uchwałę w sprawie ustanowienia programu wieloletniego pn. „Oświęcimski Strategiczny Program Rządowy. Etap III 2007-2011”. Zmiany wynikają przede wszystkim z rozszerzenia programu o nowe zadanie „Ochrona przeciwpowodziowa Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu”. Wydarzenia powodzi w bieżącym roku, w szczególności zalanie części terenów Miejsca Pamięci, pokazały realną groźbę całkowitego zalania w przyszłości terenu dawnego obozu koncentracyjnego, co wymusza podjęcie odpowiednich działań ochronnych. Jednocześnie dokonywane są drobne korekty w innych przewidzianych do realizacji zadaniach;
  2. projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie usuwania pojazdów, których używanie może zagrażać bezpieczeństwu lub porządkowi ruchu drogowego albo utrudniających prowadzenie akcji ratowniczej;
  3. projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie usuwania pojazdów pozostawionych bez tablic rejestracyjnych, lub których stan wskazuje na to, że nie są używane. Dwa ostatnie projekty są konsekwencją nowelizacji ustawy – Prawo o ruchu drogowym, która wprowadziła nowy tryb postępowania w zakresie usuwania pojazdów z drogi oraz orzekania o ich przepadku.
Śr., 20 Prn. 2010 0 Komentarzy Dodane przez: