Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Centra badawczo-rozwojowe finansowane w nowym okresie programowania

Ministerstwo Gospodarki ustaliło, że jedną z barier podejmowania działalności badawczo-rozwojowej przez przedsiębiorców jest brak właściwej infrastruktury badawczej. Aby temu przeciwdziałać zaproponowano w ramach realizacji II osi priorytetowej PO Inteligentny Rozwój 2014-2020 nowy instrument wsparcia – polegający na bezzwrotnym dofinansowaniu tworzenia centrów badawczo-rozwojowych.

Przez centrum badawczo-rozwojowe będzie rozumiana jednostka organizacyjna lub wyodrębniona organizacyjnie jednostka rozpoczynającą lub rozwijającą działalność, której głównym zadaniem jest prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych, w wydzielonych i przystosowanych do tego typu działalności pomieszczeniach, przy wykorzystaniu infrastruktury B+R oraz wykwalifikowanej kadry. Definicja ta jest liberalniejsza niż stosowana do tej pory.

Pomoc będzie mogła być udzielona na projekt, którego kwota wydatków ogółem w projekcie wynosi co najmniej 10 milionów złotych, a kwota wydatków kwalifikowanych wynosi co najmniej 5 mln złotych.

Projekt rozporządzenia Ministra Gospodarki w sprawie udzielania pomocy finansowej na centra badawczo-rozwojowe przedsiębiorców w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 został skierowany do zaopiniowania przez Zespół ds. Infrastruktury, Rozwoju Lokalnego, Polityki Regionalnej oraz Środowiska.

Niedz., 1 Lt. 2015 0 Komentarzy Dodane przez: Grzegorz P. Kubalski